بهترین شرکت حسابداری

زمانی که به منظور ساماندهی جریان مالی خود به دنبال بهترین شرکت حسابداری هستیم ، به نکاتی توجه خواهیم کرد که در انتخاب “بهترین” های دیگر نیز مورد بررسی قرار می دهیم . در نگاهی مو شکافانه ، واژه «بهترین» در حقیقت جایگزین پدیده ای می شود که به آن «بهینه ترین» گویند . برای درک بهتر این تفاوت ها به این مثال ساده توجه کنید . فرض کنید قصد خرید یک اتومبیل را داریم ؛ بی تردید اگر در پی خرید بهترین خودروی موجود در کشورمان باشیم ، ملزم به صرف هزینه ای چند میلیاردی برای ابتیاع محصول یکی از برندهای مطرح دنیا هستیم .

اتومبیلی که دارای بدنه ای مقاوم ، موتوری قدرتمند ، طراحی چشم نواز ، رنگی دلربا ، سامانه الکترونیکی پیشرفته ، افزونه های کاربردی و مصرفی اندک بوده و می توان آن را بهترین خودروی در دسترس دانست . حال سوالی که مطرح است این است که آیا به چنگ آوردن این بهترین برای همگان امکان پذیر است ؟! مسلماً پاسخ منفیست چرا که به عنوان عملی نسبی ، خرید این محصول برای شخصی آسان ، برای فرد دیگری دشوار و برای عموم مردم همانند یک رویا می باشد . در چنین مواقعیست که می توان مفهوم بهینگی را بهتر درک کرد .

در شرایطی مشابه ، افرادی که قصد خرید خودرو را دارند ، همانند فرد مذکور در پی خرید بهترین خودروی موجود نمی باشند ، بلکه هدف آن ها خرید بهترین خودروی ممکن است که از آن با نام انتخابی بهینه یاد می کنیم ، محصولی که برای فردی ده ، برای دیگری سی و برای سومین نفر هفتاد میلیون واحد پولی (به طور مثال) سنجیده می شود .

با گذر از این مثال در میابیم که بهترین شرکت حسابداری ، مجموعه ایست که بتواند با هزینه ای مقرون بصرفه (که برای کارفرمایان مختلف فرق می کند) جمله امور حسابداری آن ها را در اسرع وقت و با کیفیتی مطلوب به سرانجام برساند ، انتخابی که بهترین بودن آن را توازن میان مبلغ خرج شده ، میزان فعالیت های شرکت ، میزان دشواری امور ، کیفیت و زمان انجام کار و در نهایت خروجی کار مشخص می کند .

وظیفه بهترین شرکت حسابداری انجام بهینه خدمات مالیاتی (تحریر دفاتر قانونی ، تنظیم اظهارنامه مالیاتی ، ارزش افزوده ، گزارشات فصلی ، اظهارنامه عملکرد و انجام دفاعیات در تمامی مراحل) ، خدمات حسابداری و مالی (انجام کلیه امور حسابداری بواسطه استقرار دائم یا دوره ای نماینده ، نظارت به عملکرد واحد مالی ، به روز رسانی حساب های معوقه و ساماندهی آن ها ، نصب ، راه اندازی و پشتیبانی نرم افزار حسابداری مناسب ، تهیه صورت های مالی و … ) ، خدمات حسابرسی (حسابرسی صور مالی ، داخلی و مالیاتی) ، خدمات حسابداری و اداری و پرسنلی  (تنظیم قراردادهای کاری ، تهیه پرونده پرسنلی ، استخدام و تعدیل آنان ، تهیه و ارسال لیست بیمه تامین اجتماعی ، تهیه لیست حقوق کارکنان و … ) و ارائه مشاوره ای جامع و کاربردی از این امور به کارفرما می باشد .