خدمات حسابداری آنلاین یا حسابداری آنلاین یا ابری شیوه ای جدید برای استفاده از فعالیت های حسابداری توسط شرکت ها محسوب می شود تا آن ها نیز بتوانند از مزیت فضاهای ذخیره و پردازش ابری برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنند .

در بیانی ساده پردازش ابری  شیوه ای است که با استفاده از اینترنت بتوان به نرم افزارهای مختلف بدون نیاز به نصب و یا حضور فرد کنار کامپیوتری خاص دسترسی داشت . بیشتر افراد در حال حاظر از فضاهای ابری استفاده میکنند درحالی که شاید اطلاعی در این باره هرگز نداشته باشند . بارزترین نمونه از فضای ابری صندوق پست الکترونیکی هر فرد است تا او بتواند به فایل ها و ایمیل های موجود در آن در هر زمان و مکانی دسترسی داشته باشد .

خدمات حسابداری آنلاین

برای شرکت های بزرگ یا افرادی با کسب و کار های کوچک مهم خواهد بود که در هر ساعت از شبانه روز به اطلاعات مالی خود دسترسی داشته باشند . با خدمات حسابداری آنلاین هر فرد می تواند همیشه وضعیت مالی خود را مشاهده و از هر نقطه آن را مدیریت کند . افراد با وارد شدن به پروفایل خود تمامی وضعیت های مالی و یا تراکنشات را درکمترین زمان ممکن می توانند مشاهده کنند .

خدمات آنلاین عرضه شده توسط شرکت حسابداری این اطمینان را به مشتریان می دهد که از تمامی اطلاعات آن ها با رمز های عبور محافظت خواهد شد . برای این امرتنها شما و کارکنانی که اجازه دسترسی به این اطلاعات به آن ها داده شود می توانند از آن ها استفاده کنند .

این خدمات در بستر اینترنت و روی انواع کامپیوتر ها و گوشی های هوشمند در دسترس هستند و شما می توانید فایل های  مالی و گزارشات خود را در این وسایل به اشتراک بگذارید و از آن ها استفاده کنید .

شاید تصور کنید به دلیل عرضه شدن این خدمات به صورت آنلاین تنها شرکت های بزرگ توانایی استفاده از آن ها را دارند ولی اینگونه نیست . این خدمات برای شرکت ها و مؤسساتی کوچک نیز مناسب است ،چرا که آن ها شاید امکان  و تمایلی به بکارگیری یک حسابدار به صورت مستقل را نداشته باشند .

نحوه ثبت اسناد مالی در خدمات حسابداری آنلاین :

شرکت ها سند های مالی را که در طی روز بین آن ها و مشتریانشان مبادله می شود در پایان روز جمع آوری کرده و تصاویر اسناد مربوطه را از طریق روش مشخص شده توسط شرکت حسابداری آنلاین به گروه مالی ارسال می کنند . آن ها نیز بعد از دریافت و ثبت اسناد گزارش های مالی مختلف را در اختیار شرکت قرار می دهند .

 دلایل استفاده از سیستم حسابداری آنلاین :

سالهای زیادی است که سیستم های حسابداری برای مشاغل مختلف توسط شرکت های نرم افزاری در داخل کشور چون همکاران سیستم ،گروه نرم افزاری هلو و محک عرضه می شوند . این نرم افزار ها مشکلاتی از جمله نصب و راه اندازی ،  دسترسی به نرم افزار بدون نیاز به حضور در محل کار و مدیریت ویزیتور های فروش را هنوز به همراه داشتند و  این سیستم ها نتوانسته بود تا چند سال قبل راه حلی را برای این ایرادات پیدا کنند .

این قبیل مسائل سبب شد تا شرکت ها به دنبال راه حلی برای رفع آن ها و سرعت بخشیدن به فرآیند های مالی برآیند .

در نتیجه نرم افزار مالی تحت وب برای رفع این چنین مشکلاتی در سراسر دنیا بوجود آمدند  . یک  برنامه حسابداری آنلاین دراصل یک سیستم پیشرفته با کاربری ساده است که در قالب وب سایت و بصورت آنلاین خدمات خود را به متقاضی ارائه می دهد .

دلایل استفاده از خدمات حسابداری آنلاین  در شرکت های مالی :

در شرکت هایی که تیم های حسابداری در آن ها از بخش های مختلفی تشکیل شده است این سیستم کارایی بیشتری در هماهنگ کردن سایر کاربران برای انجام امور محوله خواهد داشت .

از آنجایی که این سیستم برای کاربران زیادی در یک مجموعه قابل دسترسی است ، باعث می شود تا مدیران قسمت های مختلف بتوانند بر فعالیت های مجموعه مالی خود نظارتی لحظه ای داشته باشند وکوچکترین اشتباهات را در اسرع وقت شناسایی کنند . برای کادر حسابداری نیز این فرصت فراهم می شود تا با اصلاح اشتباهات از پیامد های آن ها جلوگیری کنند .

مهمترین ویژگی های خدمات حسابداری آنلاین :

 1. امکان دسترسی در تمامی اوقات از طریق کامپیوتر ، تبلت ها و گوشی های هوشمند
 2. عدم نیاز به نصب روی یک کامپیوتردر محل شرکت
 3. بروزرسانی اتوماتیک و رفع مشکلات به صورت آنلاین توسط کارشناسان مربوطه
 4. حمایت از فضای ذخیره ابری برای پشتیبان گیری از اطلاعات یا نگهداری فایل های مالی
 5. امکان صدور فاکتور های آنلاین به صورت PDF با قابلیت ارسال مستقیم به پست الکترونیکی مشتریان
 6. امکان تهیه لیست کالاها و خدمات و نمایش ریز موجودی های انبار
 7. امکان معرفی کاربران با سطوح دسترسی مختلف
 8. امکان نمایش وضعیت شرکت در قالب نمودار ها و به صورت گزارشات مختلف
 9. امکان کار با نرم افزار در سایر محیط ها برای پیش بردن کار و محدود نبودن فعالیت های حسابداری به محل شرکت
 10. هزینه های پایین نگهداری اطلاعات روی سرور های ابری در مقایسه با هزینه های خرید نرم افزار برای سیستم های مختلف و تهیه تجهیزات سخت افزاری
 11. حک غیر ممکن پایگاه های داده حسابداری به دلیل همکاری متخصصین حرفه ای کامپیوتر با این شرکت ها
 12. قابلیت هماهنگ کردن سیستم های آنلاین با جدیدترین استانداردهای حسابداری از طریق نصب افزونه ها
 13. امکان تغییرسریع نوع سیستم حسابداری در خدمات آنلاین زمانی که یک شرکت نوع فعالیت خود را تغییر می دهد . برای مثال تبدیل شدن یک شرکت خدماتی به شرکت تولیدی .
 14. قابلیت حذف و ویرایش اطلاعات تنها توسط کاربر و عدم دسترسی و باز خوانی هیچ سازمان ، ارگان و حتی برنامه نویس به اطلاعات شرکت ها به دلیل رمز گذاری شدن اطلاعات .

در پایان اگر شما شرکت یا مجموعه ای را اداره می کنید که لزومی به استفاده از یک حسابدار مستقل در آن حس نمی شود و یابه دلیل حجم کاری شرکت به سیستمی جامع و کامل نیازمند هستید پیشنهاد ما استفاده از این خدمات است .