موسسه خدمات مالی و حسابداری

دپارتمان حسابداری در هر مجموعه ای بعنوان قلب آن سازمان به شمار می آید و بعنوان یک پایه اساسی و حیاطی قلمداد می شود . در هر شرکتی  با توجه به حجم فعالیت ، نوع شغل و … این دپارتمان مالی متفاوت می باشد . در برخی شرکتهای بزرگ از سرپرست و رئیس حسابداری و … هم استفاده می شود ولی در شرکتهای کوچک به یک یا دو نفر بسنده می شود .

در این حین برخی کارفرمایان به دلایل مختلف از جمله کاهش هزینه های جاری ، توانایی و تخصص بالا ، استفاده از مشاوره های مفید و کاربردی و … ترجیح می دهند واحد مالی خود را به یک موسسه خدمات مالی و حسابداری واگذار نمایند چون :

در یک موسسه خدمات مالی و حسابداری

۱-کارها بر اساس آخرین بخشنامه ها و استانداردها انجام می شود .

۲-اجرای فعالیت بصورت Temwork انجام شده و نظارت کامل بر روی آن انجام می شود .

۳-برخی از هزینه های جاری کارفرما از جمله حقوق و دستمزد کارفرما کاهش می یابد .

۴- بهره مندی از مشاوره های تخصصی و کاربردی .

توجه داشته باشید موسسه خدمات مالی و حسابداری نیز مانند شرکتها می بایست در اداره ثبت شرکتها به ثبت برسند و در صورتی که خواستید از خدمات یک  موسسه خدمات مالی و حسابداری  بهره مند شوید به نکات زیر توجه فرمایید :

۱-حتما” موسسه خدمات حسابداری ثبت شده باشد .

۲-دارای سوابق کافی و دارای حسن شهرت باشد .

۳-از لحاظ موقعیت جغرافیایی و نیروی انسانی در شرایط مطلوبی قرارداشته باشد .

۴-دارای گواهی حسن انجام کار از کارفرمایان خود باشد .

۵-در صورت تمایل به همکاری حتما” قرارداد تنظیم نمایید .

موسسات خدمات مالی و حسابداری بصورت تخصصی اقدام به اجرای فعالیت مالی کارفرما می کنند و با ارائه راهکارهای مفید علاوه بر راهکارهای مناسب و کاربردی ، چشم انداز مطلوبی را برای کارفرما فراهم می کنند تا بهتر بتوانند تصمیمات لازم در خصوص افزایش یا کاهش حجم خرید ، فروش ، تولید یا … را اتخاذ نمایند .

یک موسسه خدمات مالی و حسابداری بر اساس سوابق و تجربیات گذشته خود نقش مهمی را ایفا می کند و کارفرمایان را به مسیر سود دهی بیشتر و بهتر و ارائه راهکارهای مناسب سوق می دهد . در خصوص مشاوره هم موسسه های خدمات مالی کمک شایانی به کارفرما  می کنند و با ارائه راهکارها و مشاوره های تخصصی و کاربردی شرایط پرداخت مالیات عادلانه و نیز کاهش هزینه های جاری و غیر جاری را فراهم می کند .

پس ضمن در اختیار داشتن یک موسسه خدمات حسابداری کارآمد و با تجربه ، علاوه بر کم کردن هزینه ها ، راندمان کاری خود را افزایش داده و در نتیجه به سود دهی بیشتر برسید .