چرا مشاوره مالیاتی بگیریم؟

چرا مشاوره مالیاتی بگیریم؟  امروزه بهره مندی از افرادی که دارای تخصص هستند بسیار مفید و کاربردی می باشد بطوری که هر شخص قبل از هر گونه اقدام و عمل در هر حوزه ای از جمله اقتصادی ، اجتماعی و … می بایست از یک کارشناس خبره کمک بگیرد تا دچار مشکل نشود . در خصوص مالیات نیز کلیه افراد و شرکتها قبل از آغاز فعالیت خود می بایست از این مشاوره ها استفاده نمایند .

حال نکته اینجاست که چرا مشاوره مالیاتی بگیریم ، به دلیل اینکه اگر بدون شناخت کافی مباحث مهم و حیاطی و بدون بهره مندی از کارشاناسان مالی و مالیاتی فعالیت خود را آغاز کنیم حتما” در زمینه مالیات به مشکل بر می خوریم و مجبور به خسارتهای سنگین و جبران ناپذیر می شویم که این مباحث حتی ممکن است به تعطیلی محل فعالیت منجر شود .

چرا مشاوره مالیاتی بگیریم ؟

۱-بهره مندی از مشاوران قبل از شروع فعالیت.

۲-جلوگیری از پرداخت مالیات مضاعف و جرائم آن .

۳-آگاهی از آخرین بخشنامه های صادره مفید و کاربردی .

۴-دفاع از حقوق موکل در مراجع مختلف مالیاتی.

۵-بهره مندی از معافیت های مندرج در قانون مالیاتی.

زمانی که از مشاوره مالیاتی استفاده می کنیم ،افرادی که دراین زمینه دارای تجارب مفیدومهم می باشندبه ما کمک می کنند به دلیل اشراف کامل به قانون ، با ارائه راهکارهای ضروری و مهم و قانونی علاوه بر جلوگیری از پرداخت مالیات مضاعف و پرداخت جرائم مالیاتی ، مالیات کمتری را پرداخت نماییم . حتی ممکن است با توجه به شرایط و موضوع فعالیت یک شرکت یا محل استقرار، آن  شرکت بموجب قانون از پرداخت مالیات معاف شود بدون اینکه خود مدیران شرکت از این موضوع اطلاع داشته باشند و یا حتی اگر هم این موضوع را بدانند اثبات آن با چالشهای زیادی همراه است که بدست آوردن نتیجه مطلوب صرفا” توسط کارشناسان مالی و مالیاتی انجام می شود چون این کارشناسان بر اساس قوانین مالیاتی و آخرین بخشنامه های صادره  و با شناخت کافی موضوع را مطرح می نمایند و با بهترین نتیجه به اتمام می رسانند.

کارشناسان مالیاتی درمراجع مختلف از جمله حوزه های مالیاتی ، هیات های حل اختلاف ، دیوان عدالت اداری و شورای عالی مالیاتی و … می توانند راه گشا و بر طرف کننده مشکل ایجاد شده باشند که با تنظیم لوایح مالیاتی و اشاره به قانون از حقوق موکل خود دفاع می کنند و تا نتیجه مطلوب در کنار کارفرما قرار دارند. پس بهتر است قبل از هر اقدامی از شرکتهایی که دارای  تخصص کافی در زمینه مالیاتی هستند بهره مند شویم و از آنان کمک بگیریم .

خدمات حسابداری