خدمات حسابداری در ونک

شاید اگر بخواهیم پنج نقطه برجسته تهران را بر شماریم ، بی تردید خیابان ولیعصر یکی از آن ها بوده که در این بین میدان ونک به طریقی ویژه تر خودنمایی می کند . میدان ونک به عنوان یکی از میادین پرتردد و قدیمی تهران ، در ضلع شمالی و جنوبی خود خیابان ولیعصر را داشته ، از غرب به خیابان های ملاصدرا ، برزیل و ونک و از شرق به بزرگراه شهید حقانی پیوند خورده است . یکی از نکات قابل توجه میدان ونک ، قطبیتیست که این محدوده در ترابری شمال تهران ، به ویژه منطقه سه به وجود آورده است .

وجود خطوط پر تعداد اتوبوس و تاکسی ، نزدیکی به ایستگاه های مترو و BRT و همچنین دسترسی آسان به بزرگراه های حقانی ، آفریقا ، کردستان ، نیایش ، چمران ، مدرس و حتی رسالت و همت سبب شده است تا در کنار وجود سازمان های دولتی فراوان ، وجود شعبه انواع بانک ها ، ساختار بندی متناسب با محیط های تجاری و … از دیرباز این منطقه به مکانی مطلوب و ایده آل برای دایر شدن شرکت ها و موسسات گوناگون تبدیل شود .

علاوه بر محدوده اطراف این میدان ، حد فاصل میدان ولیعصر تا ونک از جمله محدوده توانیر ، حد فاصل ونک تا پارک وی و فرعی های متعدد آن که بلوار میرداماد در رأس آن ها قرار دارد ، خیابان های فرعی ملاصدرا از جمله خیابان شیراز و فرعی های بزرگراه حقانی از جمله گاندی و جردن ، جملگی دارای تعداد بیشماری از مجموعه های فرهنگی ، گروه های صنعتی ، شرکت های تجاری ، دفاتر مرکزی و نمایندگی های فروش کمپانی های خارجی و … می باشند که نیازمند ساماندهی به حساب ها و دارایی های خود می باشند .

در این بین ، با صرف نظر از مجموعه های بزرگتری که خود دارای واحد تخصصی حسابداری ، دپارتمانی مجزا و حداقل نیرویی ثابت به منظور ترتیب اثر دادن به نیاز اجتناب ناپذیر هستند ، شرکت هایی وجود دارند که فاقد چنین اشخاصی بوده و از آن مهمتر وجود آنان را ضروری نمی دانند .

در این مورد نیاز به تاکید است که شرکت های صوری و مجموعه هایی که فعالیت خاصی ندارند ، گردشی مالی نیز نداشته و بالطبع به خدمات حسابداری در ونک نیز نیازمند نمی باشند ، اما شرکتی که دارای جریان ورودی و خروجی پول بوده ، سرمایه آن درگیر فعالیت های سودآور است ، کارمندان خود را بیمه کرده ، دارای کد اقتصادیست و در یک عبارت به طریقی ملموس فعّال است ، به وجود شخصی زبده و دلسوز در کسوت مجری خدمات حسابداری در ونک نیازمند است .

لزوم وجود چنین فردی که در موارد متعددی به غیر سپرده می شود (برون سپاری نزد شرکت هایی مجری خدمات حسابداری در ونک که به صورت پاره وقت به حساب های کارفرمای خود رسیدگی کرده و با انجام خدمات حسابداری و حسابرسی ، مالی و مالیاتی ، بیمه و گاه منابع انسانی بار سنگین اما در خفا مانده ای را از روی دوش صاحبان مشاغل بر می دارند ) در این است که علاوه بر عدم اشغال جایگاهی ثابت در مجموعه ، این همکاری تحت قراردادی رسمی شکل گرفته و در چارچوبی قانونی ادامه می یابد .